Po nabożeństwie grupa pielgrzymów wyruszyła w nocną, 12-kilometrową trasę obejmującą 14 stacji, prowadzącą przez wzgórze Leopoldsberg, Kahlenbergerdorf i Nussdorf, aż do Krzyża Papieskiego w Parku Naddunajskim. W czasie wędrówki była możliwość przystąpienia do spowiedzi i chwile na osobistą refleksję.
„To nie tylko rozważanie Męki Chrystusa, ale też moment, by zastanowić się nad swoim życiem” – powiedziała pani Monika, uczestnicząca w wydarzeniu po raz piąty. „Przyniosłam ze sobą wszystkie troski i kłopoty – wyznała pani Ewa. – Podczas tej wędrówki czułam, że nie jestem sama”.
Intencje uczestników obejmowały m.in. modlitwę o pokój na świecie, o zdrowie dla Ojca Świętego, za Polskę i Austrię. „Powierzaliśmy także codzienne intencje naszych słuchaczy” – zaznaczył Stanisław Salamon, redaktor naczelny Radia Droga.
W tym roku trasa nawiązywała do 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II i łączyła dwa miejsca związane z jego pobytem w Wiedniu: kościół św. Józefa na Kahlenbergu oraz Krzyż Papieski. W sanktuarium znajduje się tablica upamiętniająca jego wizytę z 1983 r. oraz kaplica Matki Bożej Częstochowskiej z kopią Jasnogórskiej Ikony, poświęconą przez papieża Polaka.
Krzyż Papieski, wzniesiony przez austriackiego architekta Jörga Mayera z okazji Mszy św. odprawionej przez Jana Pawła II podczas Katholikentag 11 września 1983 r., mierzy 40 metrów i waży 56 ton. Odnowiony i ponownie poświęcony w 2012 r., jest dziś miejscem modlitwy i regularnych nabożeństw, organizowanych przez stowarzyszenie „Papstkreuz im Donaupark”.
Nocna Droga Krzyżowa zakończyła się wspólną modlitwą przy Krzyżu Papieskim. „Bardzo dziękuję panu Stanisławowi z Radia Droga za tę inicjatywę, za to, że udaje mu się zbliżać ludzi do siebie i – przede wszystkim – do Boga” – podsumowała pani Monika.
Za: Family News Service/Radia Droga z Polskifr.
Zdjęcia: Radio Droga
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: