101 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, pierwszy Papież Polak, św. Jan Paweł II. W jego osobie uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. Był postacią, która dawała ludziom na całym świecie nadzieję. Jego słowa dodawały otuchy i otwierały serca na Chrystusa. Osobę Jana Pawła II pamiętamy jako wielkiego papieża, wielkiego Polaka i wielkiego człowieka. Kolejna rocznica urodzin Jana Pawła II jest okazją do dziękczynienia Panu Bogu za dar jego pontyfikatu i za całe jego życie.
W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w kościele polskim w Paryżu wokół ołtarza zgromadzili się członkowie Francuskiego Koła Fundacji Jana Pawła II, na czele z panem prezesem Danielem Brzakowskim z żoną Liliane Brzakowski, panem Henri Rogowskim, członkiem Rady Administracyjnej Fundacji w Rzymie. Była też obecna konsul RP w Paryżu, pani Anna Majda oraz prezes nowo powstałego Koła Fundacji Jana Pawła II w Aulnay sous Bois, pan Czesław Noster z żoną Elisabeth. Podczas Mszy świętej, którą celebrował Rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ksiądz prałat Bogusław Brzyś, dziękowaliśmy Panu Bogu za dar osoby Ojca Świętego dla Ojczyzny, dla Kościoła i dla całego świata, oraz za otrzymane łaski.
Jan Paweł II pozostawił tak wiele listów, encyklik, homilii, ale również i modlitw. Wyznał kiedyś, że przez całe życie prowadziła go modlitwa do Ducha Świętego. To z jej inspiracji napisał encyklikę o Duchu Świętym. Niedługo przed śmiercią zapisał ją, aby została zapamiętana. Na zakończenie Mszy świętej wymawiając tę modlitwę, otwierając nasze serca na jej piękno, prosiliśmy wraz z Janem Pawłem II o dary Ducha Świętego.
Oto treść modlitwy do Ducha Świętego:
Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.
Amen.
Po Mszy świętej, członkowie Fundacji Jana Pawła II, wraz z księdzem Rektorem, Bogusławem Brzysiem i panią Konsul Anną Majda, złożyli kwiaty przed popiersiem Papieża, które znajduje się przy wejściu do kościoła.
/Relacja p. Elisabeth Noster/
________________________________________________
YouTube Parafia Concorde Paryż
Komunikat Francuskiego Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II
Francuskie Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II stanowczo protestuje przeciw barbarzyńskiemu zbezczeszczeniu popiersia św. Jana Pawła II oraz części frontowej ściany polskiego kościoła Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Jest to bez wątpienia wyraz agresywnej nietolerancji wobec osoby wielkiego Papieża Polaka oraz jakże symbolicznego miejsca jakim jest dla francuskiej Polonii Kościół Polski w Paryżu. Ten akt wyjątkowego wandalizmu i braku szacunku dla miejsca kultu religijnego jest tym bardziej przykry, że zbliża się 40, rocznica pamiętnego zamachu na Ojca Świętego. Zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II, żywimy nadzieję, że sprawcy tego haniebnego czynu doznają dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia i łaski nawrócenia.
Do profanacji popiersia św. Jana Pawła II znajdującego się przed polskim kościołem pw. Wniebowzięcia NMP na „Concorde” w Paryżu doszło w poniedziałek 19 kwietnia między godz. 8:00 a 10:00 przed południem. Nieznany sprawca oblał je czerwoną farbą. Sprawę bada policja.
Proboszcz parafii na „Concorde” ks. Paweł Witkowski w rozmowie z portalem PolskiFR podkreślił, że on jak i wspólnota parafii przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP czują się głęboko zasmuceni z powodu tego, co się stało. Zaznaczył, że sprawą niezwłocznie i profesjonalnie zajęła się policja.
Polska Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu Concorde
Paroisse Polonaise Notre Dame de l'Assomption
263 bis, rue Saint - Honoré
75001 Paris
(France)
BIURO PARAFIALNE 01.55.35.32.25
e-mail: paroissepolonaisedeparis@gmail.com
Za: https://polskifr.fr
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: