Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-27 12:03
Gabriela Magierowska

Goście konferencji Strefa Chwały Festiwal - Kultura fundamentem bezpieczeństwa

Jacek Wrona, Marek Mutor, Andrzej Koc, Dominika Figurska i Michał Chorosiński. Łączy ich troska o kulturę, bezpieczeństwo. 1 grudnia będą we Wrocławiu!

Strefa Chwały Festiwal – Kultura fundamentem bezpieczeństwa odbędzie się w Auli Zespołu Szkół nr 14 przy al. A. Brücknera 10 we Wrocławiu. Jednodniowe spotkanie jest finałowym wydarzeniem projektu Kultura fundamentem bezpieczeństwa. Rozpocznie się o godz. 12:00 i zakończy ok. godz. 21:00. Poniżej prezentujemy specjalistów konferencji i zaproszonych gości.

Jacek Wrona – mąż i ojciec. Specjalista do spraw bezpieczeństwa i terroryzmu, były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Warszawie. Biegły sądowy w zakresie kryminologii przestępczości narkotykowej, slangu narkotykowego i przestępczego. Pracował w pionie do walki z przestępczością narkotykową oraz przy zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i pospolitej. Od wielu lat komentuje sprawy związane z bezpieczeństwem, w szczególności w zakresie terroryzmu międzynarodowego i przestępczości zorganizowanej. Jest autorem publikacji specjalistycznych z zakresu przestępczości zorganizowanej i pospolitej, narkomanii i przestępczości narkotykowej.

Andrzej Koc – mąż i ojciec. Prezes Fundacji Wychowanie w Dialogu, trener i autor programów profilaktycznych oraz warsztatów. Jest autorem wykładów i prelekcji, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu, w których promuje dialog oparty na wzajemnym szacunku, poszanowaniu uczuć i potrzeb każdej ze stron. Fundacja Wychowanie w Dialogu zajmuje się przekazywaniem rodzicom i opiekunom wiedzy oraz umiejętności, wspomagających budowanie silnej i szczęśliwej rodziny. Podstawowym podejściem teoretycznym stanowiącym ramę działań Fundacji jest opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej model profilaktyki zintegrowanej.

Paulina Guzik – mama dwójki dzieci. Ponadto, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, prowadząca “Między Ziemią a Niebem” w TVP1, szefowa biura mediów zagranicznych podczas ŚDM 2016.

Dominika Figurska i Michał Chorosiński – małżeństwo, rodzice piątki dzieci. Aktorzy teatralni, telewizyjni i filmowi. Ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. O ewangelizacji mówią: „Pan Bóg nie ma względu na zawody. Albo się do tego przyznaję i mówię, albo głoszę swoim życiem. I to jest bezcenne. Życie ewangelią, dawanie świadectwa.” – Dominika. „Jeżeli uważam, jestem głęboko przekonany o tym, że Jezus jest lekarstwem na wszystko to byłbym totalnym egoistą gdybym nie chciał się tym dzielić.” – Michał. 

Paweł Zegartowski – mąż i ojciec. Założyciel i lider Młodzieżowego Klubu Środowiskowego „Grupka”, który definiuje jako lata przemyśleń oraz różne doświadczenia ewangelizacyjne. Przy okazji bycia nauczycielem w szkole zauważył, że sama katecheza i nauka to dla młodzieży za mało. Podkreśla, że potrzebują czegoś więcej. To „coś więcej” postanowił zrobić. MKŚ „Grupka” jest miejscem spotkania osób, które szukają wartości, swoich talentów, formują się, a potem ewangelizują innych. Są to warsztaty, kursy Alpha, rekolekcje, akcje charytatywne np. „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, Caritas. Klub współpracuje z organizatorami Strefa Chwały Festiwal. Ponadto, co kwartał organizuje koncert „Czas Ognia – Czas Wielbienia”, który ma na celu rozpalenie ognia Ducha Świętego w sercu człowieka. Obecnie „Grupka” działa w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESIA. Paweł Zegartowski prowadzi również warsztaty z komunikacji i rozwiązywania sytuacji problemowych dla nauczycieli i rodziców oraz realizuje programy profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania niedostosowaniu społecznemu dzieci i młodzieży. Nie ma wątpliwości co do tego, że „Grupka” jest dziełem Boga. Gdyby nie On, to wszystko nie miałoby racji bytu.

Dariusz Kowalski – maż, ojciec. Aktor znany m. in. z roli w serialu „Plebania”. Swego czasu ambasador akcji „Nie piję, bo kocham”. Członek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Potwierdza, że „Trzeźwość jest bardzo ważnym aspektem budowania i wzmacniania rodziny.”

Joachim Mencel – pianista, lirnik, kompozytor, aranżer muzyki wokalnej, wykładowca i producent muzyczny. Współtwórca grupy New Life’m. Współpracował z wieloma cenionymi muzykami, byli wśród nich m.in. Lee Konitz, Dino Saluzzi, Richard Galliano, Dave Liebman, David Friedman, Eddie Henderson, Ronnie Burrage, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke, Zbigniew Namysłowski, Vitold Rek, Jarek Śmietana, Marcin Pospieszalski, Mietek Szcześniak, Andrzej Cudzich, Anna Maria Jopek, Ewa Bem.

Łukasz Iżyk – pedagog z wieloletnim doświadczeniem, trener, wychowawca młodzieży. Wykładowca podczas kursów dotyczących cyberbezpieczeństwa.

Marek Mutor – dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu. Polonista i historyk, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Szef Narodowego Centrum Kultury w latach 2006-2007 oraz w 2016 r. Twórca państwowych programów m.in. „Patriotyzm Jutra”, „Świadkowie Historii”. Organizator wystaw, m.in. „Pociąg do historii” czy „Solidarny Wrocław”. Twórca Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Full Power Spirit – zespół muzyczny. Wykonawca i pomysłodawca programu ewangelizacyjno-motywacyjno-profilaktycznego „Znajdź pomysł na siebie”. Projekt zachęca do aktywnego przeżywania młodości w oparciu o wierność wartościom płynącym z Ewangelii i zasadom zawartym w dekalogu. Mirosław Kirczuk, lider grupy mówi: „Próbujemy głosić Ewangelię od trzynastu lat. Czynimy to przede wszystkim w naturalnym środowisku młodzieży, czyli w szkołach. Poprzez kulturę hip-hopu, język, którym ci ludzie komunikują się ze światem, opowiadamy o tym, co jest w życiu ważne i istotne. Daje nam to wiele radości, a Pan Bóg potwierdza, że jest to dobra droga.” Program artystyczny obejmuje konkursy, skecze, prezentacje oraz świadectwa z życia artystów. Zawiera również elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: „Stop przemocy”.

Justyna Różewicz & Amazing Band – projekt muzyczny z wokalistką, kompozytorką i trenerem wokalnym na czele. Justyna Różewicz ukończyła Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na wydziale wokalnym. Jest wiceprezesem Fundacji Volto Amore i założycielką Studia Aktywności. Od 6 lat jest związana z Wrocławskim Klubem ANIMA, w którym prowadzi zajęcia wokalno-taneczne i ogólnomuzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, indywidualne zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz młodzieżowy zespół wokalny The Animators. Justyna Różewicz nieustannie rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach wokalnych w Polsce i za granicą. 

Strefa Chwały Festiwal – Kultura fundamentem bezpieczeństwa to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panel dyskusyjny i konferencyjny dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób samotnych i małżeństw, Strefa Chwały YOUNG i Strefa Chwały KIDS (zabawy integracyjne, profilaktyka przeciw uzależnieniom), rodzinne warsztaty profilaktyczne, strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem psychoterapeutą, księdzem). 

Wdrażanie kultury w strukturę danego społeczeństwa to według badań naukowych oraz analizy raportów przestępczości jeden z głównych czynników obniżania przestępczości w Polsce. Kultura kształtuje wychowanie w rodzinie oraz wspólnotę narodową poprzez umocnienie własnej tożsamości, a brak kultury lub jest niska wartość w środowisku rodzinnym powodują zachowania dewiacyjne i zaburzenia wśród dzieci i młodzieży. Zachowania przestępcze najskuteczniej niwelować poprzez odpowiednią infrastrukturę profilaktyczną rodzin. Aby funkcjonowanie rodziny przebiegało prawidłowo należy wdrażać system wartości zapisany w konstytucji i prawie naturalnym poprzez edukację oraz profilaktykę rodzinną. W dobie dynamicznego rozwoju internetu i ery smartfonów, kultura jest narzędziem w walce o człowieka, dlatego chcemy budować trwałe relacje rodzinne i silną tożsamość narodową. Dodatkowym elementem skutecznej profilaktyki jest budowanie i promowanie wartości chrześcijańskich, które uwypuklają godność́ rodziny. 

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Muza Dei przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-27 14:25:59
miniaturka

Szlachetna Paczka: 1,2 mln dzieci w Polsce zagrożonych ubóstwem

Stowarzyszenie Wiosna przygotowało "Raport o biedzie". Z dokumentu wynika między innymi, że 1,2 mln dzieci jest w Polsce zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, a 20 proc. rodzin objętych programem nie ma w domu łazienki.
2018-11-27 14:49:20
miniaturka

Festiwal Chrześcijańskie Granie - znamy Debiut 2018 oraz Premierę Roku!

8. Festiwal Chrześcijańskie Granie za nami! Było emocjonująco, było rodzinnie i co najważniejsze – radośnie. Muzyka chrześcijańska wykracza poza utarte schematy, co pokazał Debiut Roku 2018.
2018-11-27 15:33:22
miniaturka

Polacy przeciwko używaniu smartfonów podczas Mszy św.

Ponad połowa badanych widzi w swoim otoczeniu osoby nadużywające smartfonów – wynika z opublikowanego dziś raportu CBOS. Niemal wszyscy jesteśmy zdania, że zaglądanie do telefonu podczas Mszy św. jest niewłaściwe.
2018-11-27 15:50:41
miniaturka

Maryja nie jest matką skorumpowanych

Maryja nie może być matką osób skorumpowanych, zakłamanych, gdyż oni sprzedają swoje mamy, przynależność do narodu, rodziny. - podkreślił Ojciec Święty w kolejnym odcinku rozważań poświęconych modlitwie „Zdrowaś Maryjo”.
2018-11-27 15:53:26
miniaturka

Tożsamość jutra

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stwarza okazję do pytania o tożsamość polskiego narodu – jaka była kiedyś, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości.
2018-11-27 18:08:40
miniaturka

Wkrótce inauguracja akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"

XXV edycja akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" ruszy 29 listopada. – Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia świecy Caritas – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.