Bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w homilii zwracając się do zebranych podkreślił, że pośród błogosławieństw o których mówi dziś Ewangelią jest też i to bardzo ważne dla medyków błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Dziękuję Wam że czynicie miłosierdzie ludziom chorym i potrzebującym - mówił Biskup. Wpisujecie się w piękną chrześcijańską tradycję opieki nad chorymi która jest służbą samemu Chrystusowi. My chrześcijanie w obliczu chorego widzimy Chrystusa według Jego słów: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili. Dobrze że kongres odbywa się w Krakowie który w pewnym sensie jest miastem Miłosierdzia. Tu zmarła Siostra Faustyna, tu jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, tu Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu - kontynuował.
Pragnę Wam jeszcze podziękować że przyznając się do polskości jesteście pośród świata Ambasadorami Polski. Dzięki Wam także ludzie w świecie wiedzą, że Polska ma mądrych, szlachetnych ludzi. Bądźcie dumni z bycia chrześcijanami i Polakami. Błogosławię Wam na Waszą piękną misję czynienia miłosierdzia.
Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem".
Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia - napisała Kornelia Król, MD, FACOG, Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Chociaż nasza codzienność jest tak daleka od Polski, to nasze serca biją tym samym rytmem, odczuwamy jedność z Ojczyzną i chętnie wracamy do kraju.
Więcej informacji i relacja z Kongresu:
JUBILEUSZOAY KONGRES POLONII MADYCZNEJ
/foto Fb. Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej/
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: