Uczestnicy rekolekcji pochylali się nad tematem modlitwy – jej istotą, celem i formami. Poznali pokusy i przeszkody, z którymi mierzy się człowiek próbujący pogłębić swą relację z Bogiem. Głoszący wyjaśnił poszczególne etapy modlitewnego życia chrześcijanina, a także wskazał drogę jego rozwoju. Szczególnie wiele uwagi poświęcił Eucharystii, którą ukazał jako modlitwę paschalną, stanowiącą źródło i szczyt życia Kościoła i jego dzieci.
Rekolekcje nie były jednak jedynie czasem wzrastania intelektualnego, lecz przede wszystkim doświadczenia modlitwy w różnych formach: osobistej, wspólnotowej, modlitwy ciszy, modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej Eucharystii. „Szkoła modlitwy” stanowiła okazję do duchowego wzrostu, zwłaszcza że część modlitw odbywała się w sokólskiej Kolegiacie, gdzie Bóg uczynił niezwykły znak swojej żywej obecności w Eucharystii.
W sobotę, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych, ks. Krzysztof Kralka SAC odprawił Mszę świętą w intencji chorych i cierpiących, po której nastąpiła modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Zgromadziła ona wielu wiernych z naszej archidiecezji, a Bóg objawiał swą miłość i troskę w licznych uzdrowieniach.
Rekolekcje zakończyły się w niedzielę wspólną Eucharystią w sokólskiej Kolegiacie, której przewodniczył ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.
„Szkoła modlitwy” odbyła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Jej organizatorem była wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, którą prowadzi ks. Michał Urban.
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: